Sosyal medyada büyümenin 6 temel dayanağı

Tasarımcı Olarak Sosyal Medyada Nasıl Büyürsünüz? Sizlerle sektörde olan bir tasarımcı olarak sosyal medyada nasıl büyüyeceğinize dair birkaç ipucu paylaşacağım.

1. Niş İşler Ortaya Koyun.

Sosyal medya kalabalık bir yer, kabul edelim. Ortaya çıkmak istiyorsanız, tek bir kategoride en iyisi olmakla başlayabilirsiniz. Spesifik yetenekleriniz yüzünden insanların sizi takip etmeye başlaması daha olası.

2. Bildikleriniz Paylaşın!

Paylaşmak her şeydir ve bu sektördeki insanlar yeni şeyler öğrenmeye bayılırlar. Bildiklerinizi insanlarla paylaşmaktan çekinmeyin. Karşılığında geniş bir takipçi kitlesi kazanmanızı engelleyecek hiçbir şey yok.

3. Değer Katın

Hiçbir kullanıcı reklamlarınızda kullanılmak istemez. Hatta reklamınızı yapmak amacıyla hesap oluşturmayı aklınızdan bile geçirmeyin. İnsanlar için değerli olan içerikler oluşturun, sonra zaten kullanıcılar sizi takip etmeye başlayacaklar.

4. Etkileşime Geçmeyi Unutmayın.

Herhangi bir kullanıcı gönderinize yorum yaparsa, cevap verin! Birisi gönderinize bir şeyler yazmak için zamanını ayırmışsa, emin olun o kullanıcı sizin de zamanınızı hak ediyordur!

5. Paylaşımlarınızı Tutarlı Yapın

Bunu muhtemelen daha önce duydunuz ama tutarlılık gerçekten çok önemli. Aktif olarak paylaşım yapmanız potansiyel takipçilerinizin gözünde etkili bir görüntü çizecektir Profil ziyaretçileriniz artık takipçileriniz olmaya başlayacaktır.

6. Otantik Olun

Mevcut topluluğunazu veya gönderilerinizle ilgilenen insanları umursamıyorsanız, takipçileriniz de zamanlarını size veya içeriklerinize ayırmazlar.

Web Tasarım, Grafik Tasarım, Arayüz Tasarım, UI Tasarım, Erzincan Web Tasarım, Erzincan Grafik Tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir