Dijital Pazarlama

Dijital dünyaya profesyonel bir web sitesi ile giriş yaptıktan sonra hizmet ve ürünlerinizin doğru koşullarda potansiyel müşterilerinize ulaşması gerekir. Kullanıcıların dünya çapında en çok arama yaptığı en çok tercih edilen Google arama motoru ve işbirliği yaptığı reklam alanları doğru adrestir. Pazarlama konusunda en yeni trendleri ve stratejileri uygulayarak reklamlarınızdan getiri sağlamanız için ajansımız hemen yanı başınızda olacaktır.

Neler yapabileceğimizden biraz bahsedelim.

Google Anahtar Kelime Reklamları

Google reklamları, belirlediğiniz sektör odaklı anahtar kelimeler Google'da aratıldığında web sitenizin ilk sayfada üst sıralarda çıkmasına olanak sağlayan reklamlardır. Google Reklamlarını verirken

  • istediğimiz şehir,
  • istediğimiz gün,
  • istediğimiz saat,
  • istediğimiz anahtar kelimelerde reklam verebiliriz.

Google anahtar kelime reklamları tıklama başına ücretlendirilir. Kullanıcı, belirlediğimiz anahtar kelimeyi aratıp ürün ve hizmetimizi gördü, tıklama yaparak içeriğimize ulaştı bu aşamada Tıklanma Başı Maliyet (TBM) ile bütçemizden ücret kesilir. Bu ücretlendirmeler, sektörünüzün arama hacmine, rakiplerinizin sayısına ve harcama tutarlarına göre değişiklik gösterir.

Dijitalleşen dünyada internet kullanıcısının %57'si alacağı hizmeti önceden internetten araştırmaktadır. Kurum ve kuruluşlarda satın alma karar vericilerinin %71'i yeni firmalarını internet aranmalarından bulunduğu belirtmiştir. Dolayısı ile web sitenizin potansiyel müşterilerinize ulaştırılması için Google anahtar kelime reklamları oldukça önemlidir. 

Google Görüntülü Reklamlar:

Sizin için hazırladığımız reklam görsellerini belirlediğimiz alanlarda doğru hedef kitleye gösterilmesini sağlayan reklamlardır. Örnek verecek olursak; Reklamlarımızın gözükmek istediği web sitelerinde hizmetlerimizi anlatan görseller ile site ziyaretçilerine etkileşimli bir şekilde gösterilmesi görüntülü reklamlara örnektir. Bu reklamların gösterim ücretleri oldukça makuldür.

Google Yeniden Pazarlama (Remarketing) Reklamları:

Her internet kullanıcısın aslında bildiği ama isim koyamadığı reklam türüdür. Herhangi bir kişinin web sitesini ziyaret etmesi ile tarayıcısına yerleşen çerez sayesinde, Google reklamları kabul eden sitelere girdiğinde reklam verenin reklamları ile karşılamasını sağlayan reklamlardır. Basitçe özetlemek gerekirse, cep telefonu satışı yaptığınız bir web sitesine girdiğinizde, siteden çıktıktan sonra girdiğiniz haber sitelerinde, video sitelerinde sürekli o cep telefonunun ve girdiğiniz sitenin reklamını görüyor olmanız re-marketing / Yeniden pazarlama reklamları sayesinde olmaktadır.

Google Youtube Reklamları:

Basitçe özetlersek, reklam videolarımızın veya bannerlarımızın izlenen videolar arasında veya youtube reklam alanlarına gösterilmesidir.

Google Alışveriş Reklamları:

Google pazar alanı reklamları olarak da isimlendirilir. Bu reklamlar sayesinde ürünlerinizin fiyatları diğer ürünlerle beraber Google aramalarında gösterilir. Örnek vermek gerekirse, e ticaret sitemizdeki bir cep telefonu modelinin adı Google'a yazıldığında fiyatı ile beraber kısa açıklamasının en yukarıda çıkmasını sağlayan reklamlardır.

Hizmetimiz hakkında ücretsiz detaylı bilgi almak için bize mesaj gönderebilir veya arayabilirsiniz.