Dijital Pazarlama

Dijital dünyaya bir web sitesi ile giriş yaptıktan sonra bu web sitelerini duyurmak, insanlarını ulaşımına sunmak gerekir. Bunun için insanların dünya çapında en çok arama yaptığı yani en çok tercih edilen Google en doğru adrestir. Google'a reklam vermek sizler için biraz karmaşık gelebilir. Korkmayın EY Creative yanı başınızda.

Google Anahtar Kelime Reklamları

Google reklamları, belirlediğiniz sektör odaklı anahtar kelimeler Google'da aratıldığında web sitenizin ilk sayfada üst sıralda çıkmasına olanak sağlayan reklamlardır. Google Reklamlarını verirken

  • istediğiniz şehirde,
  • istediğiniz günlerde,
  • istediğiniz saatlerde,
  • istediğiniz anahtar kelimelerde reklam verebilirsiniz.

Google anahtar kelime reklamları tıklama başına ücretlendirilir. Yani kullanıcı Google sizin belirlediğiniz anahtar kelimeyi girdi ve reklamınızı gördü, bu aşamada paranız harcanmaz. Ancak kullancı yapmış olduğu arama neticesinden reklamınızı tıklayarak sitenizi ziyaret edersen bunun için ücretlendirme yapılır. Bu ücretlendirmeler, sektörünüzün arama hacmine, rakiplerinizin sayısına ve harcama tutarlarına göre değişiklik gösterir.

Dijitalleşen dünyada internet kullanıcısının %57'si alacağı hizmeti önceden internetten araştırmaktadır. Kurum ve kuruluşlarda satın alma karar vericilerinin %71'i yeni firmalarını interneten Google aramalarından bulduğunu belirtmiştir. Dolayısı ile web sitenizin potansiyel müşterilerinize ulaştırılması için Google anahtar kelime reklamları oldukça önemlidir. 

Google Görüntülü Reklamlar:

Sizin için hazırladığımız görsellerin istediğiniz sitelerde o sitelerinin ziyaretilerine gösterilmesini sağlayan reklamlardır. Örneğin belirlediğiniz haber sitelerinde hizmetini anlatan görsellerin site ziyaretçilerine reklamlarınız gösterilmesi görüntülü reklamlara örnektir. Bu reklamların gösterim ücretleri oldukça maküldür ama alakalı/alakasız herkese gösterildiği için günlük bütçe belirlerken biraz bonkör davranmak gerekir.

Google Re-Marketing Reklamları:

Her internet kullanıcısın aslında bildiği ama isim koyamadığı reklam türüdür. Herhangi bir kişinin web sitesini ziyaret etmesi ile tarayıcısına yerleşen çerez sayesinde, Google reklamları kabul eden sitelere girdiğinde reklam verenin reklamları ile karşılamasını sağlayan reklamlardır. Basitçe özetlemek gerekirse, cep telefonu satışı yaptığınız bir web sitesine girdiğinizde, siteden çıktıktan sonra girdiğiz haber sitelerinde, video sitelerinde sürekli o cep telefonunun ve girdiğiniz sitenin reklamnı görüyor olmanız re-marketing reklamları sayesinde olmaktadır.

Google Youtube Reklamları:

Bu reklamları her youtube kullanıcısı bildiği için fazla anlatmaya gerek yok. Basitçe özetlersek, sizin videolarınızın veya bannerlarınızın videolar arasında veya youtube reklam alanlarına gösterilmesidir.

Google Merchant Reklamları:

Google pazar alanı reklamları olarak da isimlendirilir. Bu reklamlar sayesinde ürünlerinizin fiyatları diğer ürünlerle beraber Google aramalarında gösterilir. Örnek vermek gerekirse, e ticaret sistemizdeki bir ceptelefonu modelinin adı Google'a yazıldığında fiyatı ile beraber kısa açıklamasının en yukarıda çıkmasını sağlayan reklamlar bu reklamlardır.

Hizmetimiz hakkında bilgi almak için bize mesaj gönderebilirsiniz.