Web sitemi nasıl satarım? Nerede satarım?

Bugün bir blog sitemizin olduğunu hayal edeceğiz ve blog sitemizi nasıl satacağımızı konuşacağız.

Blog sitesi denince aklımıza gelen şey, bir veya birden çok konularda yazarlar tarafından bilgilendirme makaleleri paylaşılan bir sayfadır.

Bir blog sayfamız var ve satma kararı aldık, hadi nasıl yapacağımızı adım adım görelim.

1-) Alt yapınızı belirleyin.

Günümüzde bir çok blog alt yapısı olan hazır sistemler var. Joomla, Blogsa, Blogger, DLE, Jaws, Drupal, Blogengine ve WordPress gibi. Önemli olan doğru bir alt yapı seçmek. Alt yapıda önem göstermemiz gereken şey ise SEO (Arama Motoru Optimizasyonu). Bizim bu konuda önerimiz WordPress, daha doğrusu çoğunluğun tercihi olan WordPress ????

2-) Tema Seçin

Blog sitenizde olması gereken en önemli şeylerden birisi ise UI ve UX deneyimidir. Kullanıcının, web sitenize girip “Bu ne biçim site be” deyip çıkmasını istemezsiniz. Görünümü ve kullanıcı deneyimi güzel olan bir tema seçmelisiniz.

Peki temanızı nereden seçebilirsiniz? Eğer ücretli bir tema seçmek isterseniz ki bu sizin yararınıza olacaktır, www.themeforest.net bu iş için biçilmiş kaftan. Eğer ücretsiz bir tema ile devam etmek isterseniz tr.wordpress.org/themes/ adresinden temanızı seçip, ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

3-) İçerik Girin

Alt yapımızı seçtik, Temamızı seçtik ve blog sitemiz hazır. Bilin bakalım ne eksik? İçerik ???? . Yeni blog sitesi açanlar için biraz zorlayıcı olabiliyor ama bir blog sitesinin olmazsa olmazı, zengin ve özgün içerik.

Peki, özgün içerik nedir? özgün içerik, yazarın konu hakkındaki yazsını kendi cümleleri, kendi fikirleri ve kendi yorumları ile yazmasıdır. Tabi günümüzde bunun aksini yapan bir çok kişi var. KOPYA İÇERİK! Google amcanın en sevmediği olan kopya içerik sitenizi biraz bile ileri götürmeyecektir, çünkü Google kopya içerikleri yapay zeka ile tespit edip, Arama motorlarında aşağıda gösterecektir ama özgün yazı yazarsanız her zaman en başta çıkarsınız.

4-) Reklam Alın

Özgün içeriklerinizi girdiniz, yazılarınız Arama Motorlarında indexlendi ve kullanıcılar ziyaret etmeye başladı, yazılarınız okunmaya başladı. Bu süper bir şey, artık blog sitenizden bir gelir modeli etme zamanı geldi.

Hemen Adsene’ye girip oturum açıyoruz. Sol Sidebar menüdeki Siteler sekmesine tıklıyoruz. Karşınıza çıkan sayfada Site Ekle butonuna basıyoruz ve adımları izliyoruz.

Sitenizi eklediniz. Google sitenizi 1 – 4 hafta içinde inceleyip olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapacaktır. Google inceleme sırasında web sitenizin şartlarına uygun olup olmadığını kontrol eder. Eğer adımlarımıza uygun bir bolg açtı iseniz, reddedilme şansınız yok denecek kadar azdır.

Siteniz onay aldıktan sonra reklam yerleşimlerini yapıp, para kazanmaya hazır olacaksınız.

5-) Sürdürün

Deneyimlerimize göre, Bir blog sitesini satarken alıcıların ilgi gösterdiği şey aylık gelirinin ne olduğudur. Bu yüzden özgün yazı yazmaya ve blog sitenizi yönetmeyi sürdürmelisiniz.

Artık blog siteniz hazır ve satmaya karar verdiniz.


Web sitemi nerede satabilirim?

Açıkçası bu sorunun pek bir cevabı yok, genellikle bu tarz siteler Forumlarda ilgili konuların başlığında satılır. Peki hangi forum daha kaliteli ve hangi forumda satmalıyım.

Bize sorarsanız, 2.450.512 Konusu ve 125.433 üyesi olan r10.net Web Master Platformudur. www.r10.net/site-satisi/ R10.net diğer forumlar gibi hemen kayıt olunan bir forum değildir. Üyelik için davet gerekir. Sitenizi satışa sunmak isterseniz sizin için ilanınızı yayınlayabiliriz :),

Bizi Dinlediğiniz İçin Teşekkürler…

22 Nisan 2021

Toplamda 0 Cevap Var!
    Henüz bu yazıya bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
Bir cevap yazın