CloudFlare bilinen botları engellenme hatası çözümü

Merhaba değerli okuyucularımız. Search Console hesabınıza bir web sitesi ekliyorsunuz, sitemap ekliyorsun her şey yolunda. Web sitenize CloudFlare ekleyip Firewall açıyorsunuz yalnız Firewall açıp bırakmak ileride sorunlar çıkarabilir. Knows Bots ayarını aktif etmeliyiz, eğer aktif olmazsa en çok bilinen botlar web sitenize giremez ve google, yandex, site hız testi gibi sistemlerden HTTP veya Okunmuyor hataları alabilirsiniz.

Cloudflare Nedir?

CloudFlare şirketi, merkezi Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan bir şirket olarak; içerik dağıtımı, sunucu(Hosting), alan adı(domain), DDoS ve internet güvenliği gibi farklı konularda hizmet vermektedir. CloudFlare sistemi sayesinde bir siteyi güvenli bir şekilde ve gayet hızlı bir sistem içerisinde yayınlama imkanınız bulunurken, bilhassa sistemin cache özelliği sayesinde de siteniz %30 gibi bir oran ile daha hızlı konuma gelmektedir. Ayrıca bilhassa ticari siteler açısından bakıldığında, siber saldırılar karşısında çok etkili bir savunma sağlanmaktadır.

Allowing Know Bots Ayarları

Cloudflare hesabımızda oturum açtıktan sonra: Mülkü seçin > Firewall > Firewall Rules > Create a Firewal rules menülerine giriş yapıyoruz.

- Rule name: SearchBots
- Field: Knows Bots
- Value: ON
- Then: Allow

Ardından "Deploy" butonuna basarak bitiriyoruz. Bu işlemle bu sayfadaki(Tıkla) listede yer alan botların hepsine erişim izni vermiş oluyorsunuz.

19 Ocak 2022

Toplamda 0 Cevap Var!
    Henüz bu yazıya bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
Bir cevap yazın